Adaptacja przedpokoju

Przedpokój zwany równie często korytarzem to pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu, jest to pomieszczenie przechodnie do innych. Coraz częściej ma ono praktyczne funkcje na jego ścianach umieszczone są szafy potocznie zwane komandorami lub kolumny, które są niczym innym jak pomieszczeniami gospodarczymi.

Pełnią wtedy dwie funkcje jedna wizualna a druga praktyczna jednym słowem rozwiązanie doskonałe. Przedpokoje często nie są na tyle duże by umieścić w nich szafy czy pomieszczenia gospodarcze są wąskie i długie, a przy tym całym nieszczęściu bardzo często są również ciemne.

To właśnie takie miejsca są największym wyzwaniem dla urządzających mieszkanie stają przed pytaniem czy w takiej sytuacji cokolwiek ustawiać, czy żyrandol ma być wiszący czy lepiej umieścić ledowe lub halogenowe oświetlenie, w jaki sposób powinny otwierać się drzwi do pomieszczeń a może zrezygnować z nich w takich miejscach jak kuchnia czy ogólnodostępny salon? Warto przemyśleć każdy element wyposażenia, pozbyć się tego, co zbędne na rzecz wolnej przestrzeni szczególnie, jeśli jest ona ograniczona.