Biurowiec – już nie zachwyca

Jeszcze parę lat temu, gdy na naszych ulicach powstawały pierwsze biurowce byliśmy pełni zachwytu i dumni, że coś zaczyna się w tym naszym budownictwie dziać. Jednak rozwój architektury i wdrażanie innowacji sprawił, że dzisiaj raczej zostajemy przesłonięci i przytłoczeni tymi budynkami.

Oczywiście jest to doskonały sposób na skupienie w jednym miejscu wielu firm, odpowiednio duże pomieszczenia, a przede wszystkim przeszklone ściany, dzięki którym mamy więcej światła w biurze. Plusem są również ciekawe widoki, ale tylko dla pracowników, bowiem przechodzień odnosi wrażenie zduszenia i przesytu.

Na każdym kroku wyrastają praktycznie identyczne wieże, które niestety, ale zabierają wiele. Choć dostępnych jest wiele tego typu budynków na całym świecie, to i tak tylko nie liczne można zaliczyć do wyjątkowych i najlepszych form architektonicznych.

Również na tej liście znajdzie się miejsce dla polskiej budowli, która swoim wyglądem przypomina fale, chodzi oczywiście o warszawski biurowiec Horizon.