Designerskie oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo istotne w każdym wnętrzu bez względu czy chodzi o budynek mieszkalny czy miejsce do pracy chodzi tutaj nie tylko o elegancki wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie naszych oczu.

Sklepów z oświetleniem jest wiele mamy do dyspozycji żyrandole, plafony, kinkiety, lampki czy oświetlenie halogenowe i ledowe.

Te dwa ostatnie najczęściej używane są w niskich pomieszczeniach, ponieważ ich światło nie jest takie mocne jak w pozostałych przypadkach bardzo często są to kuchnie czy łazienki gdzie nie spędzamy zbyt dużo czasu i nie potrzebujemy mocnego światła.

W wysokich wnętrzach możemy pozwolić sobie na duże żyrandole, które są elementem ozdobnym bez zbędnego obciążenia wnętrza.

Według najnowszych badań światło powinno być zmienne chodzi przede wszystkim o jego zastosowanie a wszystko to po to by nasz wzrok nie pogarszał się ze względu na słabe oświetlenie często punktowe narażone na wzmożony wysiłek przez kilka godzin dziennie.

Zwraca się na to uwagę coraz częściej podczas projektowania wnętrza, chociaż dla tych gotowych są lampki, które emitują zmienne światło.