Dom Czajnik w Teksasie

Kettle House, czyli Dom Czajnik, to oryginalny budynek, który można obejrzeć w Galveston w stanie Texas (USA). Dom faktycznie przypomina kształtem ogromny czajnik i powstał w połowie ubiegłego stulecia. Zbudował go człowiek trudniący się na co dzień tworzeniem ogromnych zbiorników olejowych.

Budynek wykonany jest niemal w całości ze stali. Owalny kształt domu i użycie takiego tworzywa zostało zainspirowane konstrukcją zbiornika olejowego. W przeciwieństwie jednak do pojemnika na olej – dom w kształcie czajnika w pełni nadaje się do zamieszkania.

A do tego wyróżnia się oryginalnym kształtem. Nietuzinkowy wygląd to jednak nie jedyna zaleta. Choć nie jest wsparty na balach, ani nie ma żadnych innych specjalnych zabezpieczeń, to okazał się rozwiązaniem bardzo praktycznym i bezpiecznym.

W 2009 roku, podczas szalejącego w stanie Texas huraganu Ike, jego stabilna struktura i opływowe kształty pozwoliły na przetrwanie kataklizmu praktycznie bez żadnego uszczerbku. Mieszkańcy optymistycznie zakładają, że konstrukcja z powodzeniem stawi czoła również ewentualnej powodzi.