Karmy najwyższej jakości

W celu zapewnienia sobie maksimum dochodów oraz wyczulenia opiekunów zwierząt domowych na problemy zdrowotne, na jakie narażone mogą być ich pupile, producenci wprowadzają do karm zwierzęcych wciąż nowe dodatki i rozwiązania. Poprzez liczne działania marketingowe przekonują potencjalnych klientów o konieczności zakupu danego produktu powołując się na dobro ich podopiecznych. Podstawą cechą najdroższych karm jest deklaracja o doskonałej jakości mięsa bogatego w białko w przypadku kotów i psów. Konieczne jest także wprowadzenie tzw.

systemu odkłaczania, czyli wprowadzenie do karmy składników mających na celu minimalizowanie tworzenia się kłaczków sierściowych przy pomocy procesów mechanicznych oraz enzymatycznych. Dalej – ochrona zębów oraz profilaktyka w ramach higieny pyska. Tutaj główną rolę grają ekstrakty bakteriobójcze, witaminy regulujące poziom pH oraz konkretne właściwości fizyczne pokarmu, które pozytywnie wpływać mają na uzębienie zwierzęcia. Oczywiście, suplementów dodawanych do podstawowych karm zwierzęcych jest dużo więcej.

Właściciele zwierząt mają dziś nie lada problem nie tylko z wyborem marki pokarmu, ale także z nakreśleniem granicy między zdrowym rozsądkiem, a marketingowymi posunięciami producentów karm.

www.kobiecyswiat.com.pl