Kominek

Kominek to bardzo praktyczna część wyposażenia wnętrza ma nie tylko znaczenie wizualne, ale i praktyczne dające ciepło. Kominki dzielimy ze względu na umieszczenie mogą być zabudowane całkowicie lub tylko częściowo, ale mogą być również wolnostojące tak zwane kozy.

Można je również podzielić ze względu na osłonę paleniska, czyli te z wkładem kominowym, czyli zabudowane lub otwarte. Kolejną ważną kwestią jest paliwo: drewno, gaz, etanol lub elektryczne, będąc przy temacie paliwa warto również zapoznać się rozprowadzaniem ciepła są takie, które rozprowadzają je tylko w pomieszczeniu, w którym się znajdują, ale również takie, które mają mechanizm rozprowadzania ciepła.

Kominki coraz częściej możemy spotkać w mieszkaniach najczęściej te elektryczne, które nie wymagają pozwoleń i są znacznie bezpieczniejsze, chociaż jak z każdym urządzeniem należy uważać oraz serwisować. Kominki każdemu pomieszczeniu dodadzą charakteru i klimatu możemy spotkać ich przeróżne formy, chociaż najczęściej wybieranymi są te zabudowane cegłą czy też innym surowcem.