Notatki na okazję oględzin potencjalnego mieszkania – jak powinny wyglądać?

Najczęściej o interesującej ofercie sprzedaży mieszkania dowiadujemy się z Internetu bądź prasy papierowej. W pierwszym przypadku o wyborze potencjalnych lokali decydują zwykle zamieszczone zdjęcia.

Bardzo często zdarza się, że najbardziej przekonujące w swej treści oferty w ogóle nie zwracają na siebie uwagi jeśli nie mają dołączonych fotografii. Oczywiście, dobre zdjęcia to nie wszystko i nikt nie sugeruje się wyłącznie nimi.

Aby móc zdecydować się na konkretny zakup, trzeba koniecznie zobaczyć wszystko na własne oczy. Na oględziny mieszkania warto zabrać ze sobą notes, w którym powinny znajdować się pytania, jakie warto zadać właścicielowi.

Przede wszystkim, trzeba się dowiedzieć, z jakim typem bloku ma się do czynienia (wielka płyta czy cegła) oraz jaka jest dokładna powierzchnia lokalu. Konieczna będzie też informacja o cenie wywoławczej, a także formie własności.

Dodatkowymi wiadomościami natomiast mogą być dane na temat przynależnej do mieszkania komórki lokatorskiej czy piwnicy. Przy tym wszystkim bezwzględnie należy wpisać imię i nazwisko właściciela, adres lokalu oraz telefon kontaktowy.