Przysmaki dla psów alergików

Każdy, kto opiekuje się zwierzęciem o kruchym zdrowiu, wie jak trudno jest zadbać o jego prawidłową dietę. Dokonywanie wyborów żywieniowych musi być bardzo skrupulatne i starannie przygotowane, a czas odnalezienia tych najlepszych produktów może się nieprzyjemnie wydłużać. Dlatego też producenci karm dla zwierząt wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i tworzą coraz to nowe, ale i bezpieczne przysmaki.

Podstawową sprawą przy wyborze jedzenia dla psów o wrażliwych żołądkach lub z alergiami jest niewątpliwie skład i jakość karmy. Najczęściej szukamy wtedy czegoś bezglutenowego oraz bezzbożowego. Zawartość mięsa powinna być min.

20%, aby zapewnić karmie odpowiedni smak i dużą ilość białka, którego źródeł nie powinno się mieszać w jednym posiłku. Dobrym dodatkiem jest tutaj siemię lniane, które przemienia się w żołądku w śluz pozytywnie wpływając na układ trawienny. Zwracajmy także uwagę, aby pokarm dla zwierząt z alergiami mimo skromnego składu posiadał witaminy i minerały, a także glukozaminę zapewniającą dobry stan układu kostnego.

Takie pożywienie jest nie tylko smaczne, ale i lekkostrawne.