Posiadając dom lepiej chronić go przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci i wody. Może ona doprowadzić do powstania kosztownych szkód.
Dlatego zastosowanie hydroizolacji jest jak najbardziej wskazane. Jakie materiały budowlane składają się na tego typu środki? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.
Hydroizolacja
Zabezpieczenie mieszkania przed wodą i wilgocią można rozpoczac już w początkowej fazie budowy. Podczas tworzenia fundamentów warto położyc na nie warstwę hydroizolacyjną.
Nie powinno sie zapominać o tym zabezpieczeniu, gdy decydujemy się na dom posiadający piwnice. Ponieważ będzie on jeszcze bardziej narażony na wilgoć niz mieszkanie bez tego dodatku.
Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku to także forma hydroizolacji. Zapewnia ono nie tylko zachowanie ciepła wewnątrz, ale także chroni przed wystepowaniem niepożądanego grzyba powstającego na ścianach przez obeność wilgoci.
Z jakich materiałów można wykonać opisywana hydroizolacje? Do tyboru mamy szereg różnego rodzaju środków:
- papa
- folia płaska
- membrany kauczukowo bitumiczne lub kubełkowe
- betonit
- beton wodoszczelny
- masa bitumiczna i mineralna
Dobór odpowiedniego typu zabezpieczenia powinien byc uzależniony nie tylko od kwestii finansowych, ale przede wszystkim od jego trwałości i odporności. Nie opłaca sie inwestować w materiały budowlane do hydroizolacji, które po bardzo krótkim czasie przestaną prawidłowo spełniać swoje funkcje.
Lepiej zapłacić trochę więcej i na wiele lat zapomnieć o potrzebie odnawiania ochronnej warstwy wodoodpornej.