Stara i nowa pościel – porównanie

Czasami porównuje się produkty sprzed lat z tymi współczesnymi, komplementując te pierwsze. W przypadku pościeli tak jednak chyba nie jest. Ta współczesna jest i ładniejsza, i praktyczniejsza od tej starej, chociaż oczywiście od tej reguły są pewne wyjątki. Dawniej pościel produkowano raptem w kilku wzorach.

W czasach PRL-u naprawdę nie było w czym wybierać i to nie tylko w przypadku omawianych produktów. Forma estetyczna była więc najczęściej nijaka, a i jakość pozostawiała dużo do życzenia. Warto wspomnieć również o guzikach, które były chyba jedyną formą zapinania starej pościeli. Współcześnie już spotkać je można coraz rzadziej – wypierają je na przykład zamki błyskawiczne.

Nowa pościel dostępna jest w tak dużej liczbie wzorów i wariantów kolorystycznych, że właściwie trudno to w ogóle zliczyć. Współcześnie korzysta się również z dużo trwalszych i przyjemniejszych w dotyku materiałów. Oczywiście, współcześnie też można spotkać pościel, która jest brzydka, nietrwała i nieprzyjemna w dotyku. Mamy jednak wybór – możemy zdecydować się na inne, bardziej atrakcyjne warianty.