Źródła finansowania zakupu apartamentu

Ze względu na możliwość uzyskania sporego dochodu z wynajmu apartamentu górskiego, coraz więcej osób rozważa możliwość posiadania nieruchomości w miejscowości turystycznej. Jednakże częstym ograniczeniem jest konieczność posiadania dużego kapitału. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego apartamentu z własnych oszczędności. Często jednak jest to koszt kilkuset tysięcy złotych. Niekiedy jedyną możliwą opcją jest ubieganie się o kredyt hipoteczny.

Czy w takim przypadku jest to opłacalne? Pomimo że rata kredytu hipotecznego nie należy do najniższych, wynajem apartamentu może nam zrekompensować wysokość raty. Należy jednak spodziewać się, że nie zawsze jest to opcja możliwa. W szczególności dotyczy to tych miesięcy, w których turystów będzie mniej. Czasem inwestorzy decydują się na opcję mieszaną. Wówczas część wymaganej kwoty finansują z własnych oszczędności, a pozostałą z kredytu.

W takiej sytuacji okres kredytowania jest zazwyczaj krótszy, dzięki czemu szybciej można zostać pełnoprawnym właścicielem apartamentu.